Péče o řezané květiny

Věnujte pár minut péči o řezané květiny které dostane nebo které si sami koupíte pro radost do vázy.

Přinášíme vám pár triků, které prodlouží životnost vašim květinám až o několik dní. 


Číst dále

Péče o řezané květiny

Po vybalení kytice z papíru se pokochejte krásou, kterou máte právě u sebe:-) 

Připravte si vázu a vymyjte ji. Většinou doporučujeme vlažnou vodu,ale například květiny jakou jsou tulipány a narcisky milují vodu studenou s pár kostkami ledu. 

Do vody vsypejte sáček s výživou, který dostanete ke květinám v každém květinářství. Říkáte si, má to cenu? Má. opravdu. Výživa působí nejen jako dezinfekce vody ve váze ale také zachová delší čerstvost květin a podpoří i kvetení poupat.

Stonky květin vždy seřízněte šikmým řezem a zkraťte o 1-2 cm. Pokud si netroufáte na seříznutí, stonky alespoň sestříhněte nůžkami. Ano, i to je důležité. Pokud totiž převážíte květinu “na sucho” dochází k zaschnutí stonků. Je to přirozená obrana květiny, která tak brání ztrátě vody a vytváří si svojí barieru. Pokud tedy konec stonku neobnovíte, nedostane se ke květům dostatečné množství vody a květina brzy uvadá. Je také důležitý šikmý řez, tím se zajistí větší plocha pro absorbování vody. 

Květinu vložte do připravené vázy- nejlépe skleněné. Stonky by měli být ponořeny alespoň ve ¾ pod úvazkem. Nikdy by ve vodě neměly být listy. Dochází pak k množení bakterií a velmi rychle se kazí voda. Vodu ve váze měňte každý den. Řez obnovujte nejlépe každé dva dny a každé dva dny také vymyjte vázu vodou s kapkou sava a důkladně vypláchněte.

Pokud vám ve vázané kytici, kde je plno různých druhů květin, postupně uvadají kvítka, květinu rozvažte, vyberte uvadlé a ty ostatní upravujte stále šikmým řezem. Některé květy vám mohou vydržet i několik týdnů. 

Dalšími tipy jak si udržet květinu co nejčerstvější jsou 

Nenechávejte květiny v blízkosti zrajícího ovoce

Neumisťujte květy na přímé slunce, do průvanu nebo k topení

Pokud máte možnost, umístěte květinu na noc do chladného místa

Zpívejte jim :-) 

 

Máte dotaz? Napište nám!

Ozveme se Vám hned, jak to bude možné

Chráněno službou Google Recaptcha. Ochrana soukromí a Smluvní podmínky.