Svatební editorial v Horseparku - Kamenný dvůr

V dubnu 2019 jsme fotili svatební editoriál v Horse Parku Kamenný dvůr. Jak focení probíhalo nám přiblížil fotograf Ivan Mladenov.

Koncept: Svatební korzování - svatební veletrh jinak

Prostory: Horse Park Kamenný dvůr

Květiny a dekorace: Le Fleur Design - květinový servis

Fotografie: Ivan Mladenov

Svatební šaty: Svatební salon Plzeň

 


Číst dále

Fotogalerie - Svatební editorial v Horseparku - Kamenný dvůr

Svatební editorial v Horseparku - Kamenný dvůr

Ivan Mladenov

Pro náš svatební editorial jsme si vybrali venkovské sídlo Horse Park Kamenný Dvůr. Tato stylová, nově zrekonstruovaná lokace nám připadala od začátku jako výborná volba, což se nám potvrdilo i v podobě příjemného, ochotného a profesionálního přístupu personálu. Editorial jsme pojali jako klasický svatební den, chtěl jsem zachytit jak přípravy nevěsty i ženicha, tak průběh celého obřadu i romantické chvíle v prostorách sídla.

Rolí "novomanželů" se výborně zhostili Petra s Milanem, kteří tvoří pár i v reálném životě, takže o správnou energii mezi nimi jsem se nemusel obávat. Focení příprav nevěsty probíhalo ve svatebním apartmá, kde jsem se snažil např. při focení šatů využít větrného jarního počasí. To byla ale bohužel jeho jediná výhoda, teploty kolem 8 st. celsia a podmračená obloha nám jasně daly najevo, že na prosluněnou letní atmosféru budeme muset tentokrát zapomenout. Nicméně jsem přesvědčený, že svatební fotky v jakémkoliv počasí mají svou autentickou náladu a to je podle mě důležitější, než subjektivní "ideální" podmínky.

Přípravy a oblékání ženicha probíhaly v prostorách Gentleman Clubu, který spolu s dámskou variantou skvěle vytvořila Markéta Brabníková. Na svatbách se taková pánská a dámská oddělená zákoutí objevují čím dál častěji a je to skvělá příležitost pro zajímavé momentky a situace. Za místo obřadu jsme zvolili kruhovou jízdárnu. Jednak kvůli už zmíněnému počasí a roční době, kdy ještě nebyla vegetace na Svatebním paloučku ve zrovna fotogenickém stavu, za druhé mi to místo připadalo od začátku svým způsobem magické. Vkusná květinová výzdoba v režii Katky Empergerové z Le Fleur Design to jen podtrhla.

Místo pro svatební tabuli a hostinu měla na starosti také Katka a i když ve zrekonstruovaném špejcharu nebyl zrovna přebytek světla, mají taková místa krásnou atmosféru jako stvořenou k pití, hodování a zábavě, což byl i tento případ.

Pro focení "náladovek", jak pracovně říkám romantické části focení svatebního dne, jsme měli k dispozici opravdu spoustu míst, zákoutí a prostorů Kamenného Dvora. Vždy se snažím se záběry manipulovat a inscenovat je co nejméně. Mám rád ve fotkách živost, věrohodnost a autenticitu, takže spíš jen naznačuji, a napovídám, než že bych novomanželské páry komponoval do konkrétních póz a záběrů. Právě tak se myslím nejlépe povede zachytit tu neopakovatelnou příjemnou a zamilovanou náladu mezi novomanželi v jejich výjimečném dni D.  

Máte dotaz? Napište nám!

Ozveme se Vám hned, jak to bude možné

Chráněno službou Google Recaptcha. Ochrana soukromí a Smluvní podmínky.